Aston Martin Bulldog iš 1980-ųjų turėtų pasiekti 200 mylių per valandą

“Top Gear” skelbia, kad Aston Martin Bulldog, pagamintas 1980-aisiais, vėl grįš į trasą ir sieks greičio rekordo.

Britų kompanija Classic Motor Cars ketina restauruoti koncepcinį Aston Martin automobilį. Planuojama, kad jo restauracija truks 18 mėnesių. Kai darbai bus baigti tikimasi, jog per bandymus mašina sieks 200 mylių per valandą greičio rekordo (322 km/h).

“Dabar mes darome prielaidą, kad automobilyje niekas neveikia, o jį išardžius susidursime su pačiais įvairiausiais iššūkiais. Mes turime didelės apimties mašinos dokumentaciją ir bendradarbiaujame su inžinieriais, kurie kūrė šį automobilį. Dar daug ką turėsime apie jį sužinoti.” – sako Classic Motor Cars vadovas Nigel’as Woodward’as.

Šis automobilis dar vadintas “Project K.901” buvo pagamintas 1980 metais. Buvo planuojama, kad jis taps greičiausiu automobiliu planetoje. Mašinos dizainą sukūrė William’as Towns’as, o į šį Aston Martin Bulldog buvo įmontuotas Aston gamintas 5.3 litro V8 variklis, sumontuotas mašinos viduryje.

Aston Martin automobilį kūrė vieninteliam tikslui – įveikti 200 mylių per valandą greičio ribą. Tiesa, automobiliui pavyko pasiekti 192 m/h greitį. Gamintojas tada tvirtino, kad teoriškai jis galėtų važiuoti 237 m/h, tačiau to padaryti nepavyko. Planuota netgi pradėti mažos apimties serijinę gamybą, tačiau planai neįgyvendinti. Šis automobilis taip ir liko vieninteliu egzemplioriumi.

Restauravimą pradėjusi kompanija planuoja Bulldog’ą restauruoti iki originalios būklės. CMC vadovas tvirtina, kad jis bus ir šiek tiek patobulintas, įdiegiant kai kurias šiuolaikinių automobilių naujoves. Taip padidėtų automobilio patikimumas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *