TOP 5 amerikietiškų youngtimer’ių gaudynių kine

Kai amerikiečiai su pasigėrėjimu žiūrėdavo į tobulus europietiškus super automobilius Porsche 911 ar kokį nors Ferrari, europiečiai seilę varvindavo dėl tikrų amerikonų “muskuluotų” (muscle cars) Ford Mustang ar Dodge Challenger. Ir vieni ir kiti turi kuo pasididžiuoti. Apie europietiškų youngtimerių gaudynes kine jau rašėme, šį kartą eilė amerikiečiams. Pateikiame geriausių gaudynių amerikietiškais youngtimeriais kine penketuką. Renkant filų ištraukas svarbiausias kriterijus buvo gaudynių tikroviškumas.

Bullit – 1968

Žinau, kad filmo kūrimo metai tarsi ir ne visai atitinka youngtimer’io apibrėžimo. Tačiau juk pirmosios kartos Ford Mustang GT, kuris gaudynėse ir yra svarbiausias, buvo gaminamas iki 1973 metų, vadinasi yra tikras youngtimer’is. Abu muskuliniai automobilai turi daugiau kaip 350 AG, o gaudynėse tai tikrai matyti. Filmo režisierius buvo sumanęs, kad gaudynėse bus karts nuo karto pasiektas 130 km/h greitis, tačiau filmuojant buvo momentų, kai mašinos skriejo ir 180 km/h greičiu. Beje Steve McQueen pats vairavo Ford Mustangą tik tuomet, kai buvo filmuojamas automobilio vidus bei kiti stambūs planai. Greitose scenose automobilius valdė profesionalūs lenktyninkai ir kaskadininkai.

Beje už filmo montažą Frank P. Keller gavo Oskarą. Gaudynių scena, manau, tam turėjo neabejotinai didelę įtaką. Juo labiau, kad gaudynes daug kas vadina geriausiomis kino istorijoje.

Death proof – 2007

Daug kam imponuoja vien Quentin Tarantino vardas.  Gal ir ne be reikalo. Gaudynės paskanintos vienos iš herojų noru pasivažinėti ant Dodge Challanger kapoto. Todėl visą laiką žiūrovas su nekantrumu stebi, ar nukris mergina nuo lekiančios mašinos kapoto. Gaudynės gana intensyvios. Nors veiksmas vyksta praktiškai tarp dviejų autombilių- 1970-ųjų Dodge Challenger ir 1969-ųjų Dodge Charger R/T . Ką čia daugiau ir bepridursi – reikia žiūrėti.

Vanishing Point – 1971

Filmo originalas vertinamas kur kas labiau nei to paties pavadinimo 1997 metais išleistas perkūrinys arba liaudiškai – remake. Deja, radau tik šio filmo treilerį, o ne kokią nors gaudynių sceną. Dodge Challenger R/T vairuojamas Kowalsky sprunka nuo persekiotojų galima sakyti viso filmo metu.

Gone in 60 seconds – 1974

Parašytas ir režisuotas H. B. Halicki. Visos scenos labai tikroviškos. Apie patį filmavimą kalbama, kad režisierius netgi neturėjo leidimo filmuoti gatvėse. Todėl filmavimo komanda greit užtverdavo pasirinktą ruožą, nufilmuodavo, ką reikia ir pasišalindavo, kol nepasirodė policija. Filme policijos persekiojamas automobilis 1973-ųjų Ford Mustang dar vadinamas Eleanor.

To Live and Die in LA – 1985

Gana įtemptos gaudynės. Važiavimas bekele, prieš eismą, laviravimas tarp vilkikų ir dar persekiojantys šauliai. Beje važiavimas prieš eismą Los Andželo gatvėmis šiek tiek užtruko. Filme kelias minutes, tačiau pats filmavimas vyko 6 savaites. Tikrai geros gaudynės – daug veiksmo ir jis tikroviškas. Nuo persekiotojų sprunka 1981-ųjų Chevrolet Impala Sedan.

4 thoughts on “TOP 5 amerikietiškų youngtimer’ių gaudynių kine

  1. To Live and Die in LA (1985 m.) ne 1984-ųjų „Cadillac Sedan DeVille“,
    o pats pigiausias Chevrolet Impala Sedan 1980 , gal 1983

    ,Death proof (2007 m.) ne 1971-ųjų „Chevrolet Nova“, o Dodge Charger R/T (XS29) ‘1969

  2. Tiesiog pastaba, ne priekaištas: Gone in 60 seconds (1974) buvo naudojamas 1971 Ford Mustang Fastback modelis kuris buvo “aprengas” kaip 1973 modelis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *