TOP 5 tikroviškiausių youngtimer’ių gaudynių kine

Tikiuosi, kad šios youngtimer’ių gaudynės pasičepsėdamos suris jūsų brangų pusvalandį. Šiame TOP 5 tik tos gaudynės, kuriose dalyvauja europietiški youngtimer’iai ir kurios sukurtos realistiškiausiai. Čia nepateko filmų epizodai, kuriuose “perspaudžiama” – mašinos skraido, trupina betonines sienas ar kitaip pažeidžia fizikos dėsnius.

Le Casse – 1971 (The Burglars)
Jean Paul Belmondo filme griežia pirmu smuiku. Na, o gaudynėse padangas svilina Fiat 124 Special T ir Opel Rekord. Įspūdingi greičiai tikrose Atėnų gatvėse. Viename kadre matome sprunkančio automobilio spidometrą, kurio rodyklė rodo nei daug, nei mažai – 170 km/h. Tai aišku mažai tikėtina. Tačiau gaudynės labai techniškos ir tikroviškos.

Ronin – 1998
O štai čia visu gražumu padangomis garsiai cypteli Mercedes 450SEL 6,9 (w116). Ir cypteli ne vieną kartą, kai už vairo sėdi Jean’as Reno, o šalia jo Robert’as De Niro. Nesveikai įtemptos gaudynės su tikrais susidūrimais, šūviais iš pabūklo ir sprogimais. Režisierius naudoja daug kamerų, todėl veiksmas atrodo labai intensyvus. Filme yra ir daugiau gaudynių, tačiau įspūdingas youngtimer’is Mercedes W116 riaumoja tik šiame epizode.

The Peacemaker – 1997
Mercedes’as W140 duoda į kaulus trims juodiems BMW 520i (E28). Mašinos daužomos ryžtingai ir visas veiksmas primena mašinų grumtynes taip vadinamose “bulių kautynėse”. Režisierių reiktų pagirti už tikroviškumą – jokių netikroviškų skraidymų, kai mašina pakyla į orą kelis metrus ar dar išgriauna kokią mūrinę sieną. Na… Išskyrus vienintelį dalyką – Mercedes’o ratlankiai aliuminiai ir kibirkšties įskelti negalėtų.

The Bourne Identity – 2002
Ratus į asfaltą galanda Austin Mini Cooper. Na ir pats Mini buvo pagaląstas scenai, kur mašina pasišokinėdama darda nuo laiptų. Mašinos važiuoklė buvo specialiai paruošta tokiam triukui. Režisierius sako, kad penkių Cooper’ių prireikė filmavimams. Gaudynių epizodo veiksmas gana tikroviškas. Ir Mini jame daro tik tai, ką gali. Skirtingai nei “The Italian Job” 2003, kur Mini nusileidimas nuo kanalizacijos vamzdžio, mano nuomone, šiek tiek prasilenkia su fizikos dėsniais.

Against All Odds – 1984
2 vairuotojai. 1 kelias. 0 proto. Ant karšto asfalto Ferrari 308 GTS ir Porsche 911 SC. Lietuvių tautosaka tokius lenktyniaujančius turčius su superautomobiliais pavadintų “kelių gaideliais”. Na nesvarbu. Svarbu, kad gaudynės ir personažų dialogai čia tikrai meistriškai įpinti į filmo veiksmą. Niekas net netrinkteli, tačiau reginys labai smagus ir įtraukiantis.

Amerikietiškų youngtimer’ių gaudynių TOP 5 rasite čia.

One thought on “TOP 5 tikroviškiausių youngtimer’ių gaudynių kine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *