111,1 kilometrų žygis klasikiniais automobiliais / birželio 8 d.

Vasara tik tik prasidės, o šiemet ji žada pasiūlyti tikrai ne vieną renginį youngtimerių gerbėjams. Rugpjūčio mėnesį vyks “Orlen Lietuva Classic Rally”, o štai jau birželio pačioje prdžioje klasikinių automobilių gerbėjai gali sudalyvauti dar viename renginyje.

Taigi birželio 8 dieną, šeštadienį 12 valandą Rumšiškių nacionaliniame buities muziejuje startuos istorinės technikos automobilių bei motociklų žygis. Jo maršrutas Rumšiškės – Birštonas – Trakai. Distancija 111,1 kilometrų. Dalyvių laukia vos dvi tikslaus važiavimo rungtys.

“Nei aš, nei, manau, Jūs neprieštarausime Henriui Fordui, tvirtinusiam, jog sena, tačiau kūrybinės minties ir nagingų, tiesiog auksinių rankų prikelta senovinė technika tikrąją vertę įgyja tik važiuodama, įsiliejusi į bendrą transporto srautą.” – sako Valdas Juozas Vilūnas, LRT televizijos laidos “Keliai. Mašinos. Žmonės” vedėjas ir renginių organizatorius.

Lygiai 12 val.  žygis startuos Rumšiškėse, nacionaliniame buities muziejuje, pakeliui dalyviai lankysis Birštono miesto šventėje. Čia dalyvių technika tikrai norės pasigrožėti šios šventės dalyviai ir svečiai.

“Lietuvišką sūrį su šviežiu medumi, užsigerdami žolelių arbata, ragausime atokvėpio valandėlę Aukštadvaryje prie puikaus ežero, o apie 19 val. finišuosime Trakų centre, kur žygio dalyviams ranką spaus pats miesto meras,” – žada V. J. Vilūnas.

Oldtimerių klasei šiame žygyje priskirtini – automobiliai senesni nei 35-eri metai, pagaminti iki 1978 m. Jie yra išsaugoti arba atstatyti išlaikant istoriškai teisingą išvaizdą bei konstrukciją, nenaudojami kasdienėms kelionėms, gali būti pripažinti techniniu ar kultūriniu paveldu.

Šios klasės reikalavimai žygyje taikomi ir motociklams bei sunkvežimiams.

Youngtimerių klasei priskirti automobiliai pagaminti iki 1988 m.

Starto mokestis – 100 litų.

Žygį remia techninių apžiūrų įmonių asociacija „Transeksta“.

Žygio dalyvių skaičius ribojamas iki 25 technikos vienetų.

Avatar

Yra Formulės-1 gerbėjas ir benzinu varomu turbininių variklių gynėjas. Gal dėl to slapčia viliasi, kad Saab sugrįš su trenksmu, o kol tai neįvyko galima prisiminti šlovingus laikus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *