Retro crash test VAZ-2105

Jeremy Clarksonas ne kartą juokėsi iš Lada Riva Jungtinėje karalystėje vadinamo VAZ-2105 modelio. Juoko buvo daug su kūju daužant priekinį šio žigulio sparną. Kūjis ramiai atšokdavo nuo kėbulo, o žymės beveik nebuvo matyti. O štai kaip penktuką daužo patys gamintojai. Šio trumpo epizodo pabaigoje nuskamba frazė – “šio modelio saugumas atitinka tarptautinį standartą”. Na ką gi, šį kartą – thumbs up už penktuką.

Tačiau istorija tuo nesibaigia. Su minimaliais paketimais šis modelis buvo gaminamas dar gana ilgai ir laida “Autoreviu”  per dvidešimt metų nepakitusią mašiną išbandė dar kartą. Bandomas automobilis VAZ-2107 labai nedaug skiriasi nuo VAZ-2105. Rezultatai visiškai kitokie nei pasakojo sovietinis filmukas.

Žinoma šis bandymas kitoks nei 1982-aisiais. 2009 metų bandymas buvo atliekamas pagal Euro NCAP. Ir automobilis buvo daužomas į sieną ne pilna plokšuma, o dalimi plokšumos (40%).

Avatar

Yra Formulės-1 gerbėjas ir benzinu varomu turbininių variklių gynėjas. Gal dėl to slapčia viliasi, kad Saab sugrįš su trenksmu, o kol tai neįvyko galima prisiminti šlovingus laikus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *